W dniu 27 maja 2026 r. w Collegium Polonicum w Słubicach, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej obchodził swoje święto –  35  rocznicę utworzenia Straży Granicznej oraz 17 rocznicę powstania Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na zaproszenie kierownictwa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej,  w  wydarzeniu wzięła udział również Lubuska Wojewódzka Inspektor Ochrony Środowiska.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, życzymy wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Straży Granicznej wielu sukcesów zawodowych, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji z pełnienia tak odpowiedzialnej i ważnej służby.